пʼятниця, 3 квітня 2020 р.

ДИХАЛЬНА ГІМНАСТИКА А.Н. СТРЕЛЬНИКОВОЇ, ЯК ПРОФІЛАКТИКА КОРОНОВІРУСУ.


Коронавірус в Україні в самому розпалі, тому кожному з нас потрібно уважніше ставитися до свого здоров’я. Рекомендується також робити дихальну гімнастику, яка допомагає не тільки розслабитися і позбутися від стресу, але також поліпшити здоров’я легенів. Не знаєш, як це робити? Тоді читай нашу статтю і дізнайся більше про те, як робити дихальну гімнастику по Стрельниковій.

    Свою дихальну гімнастику педагог-вокаліст Олександра Миколаївна Стрельникова розробила з метою постановки голосу у оперних співаків. Але несподівано виявилося, що дихальні вправи по Стрельниковій не тільки зміцнюють голосові зв’язки співаків, артистів, дикторів і лекторів, а й лікують найрізноманітніші захворювання.
Користь дихання по Стрельниковій Гімнастика, розроблена А. Н. Стрельниковою, корисна для часто хворіючих дітей. Посилюючи обмінні процеси, вона зміцнює організм дитини, допомагає вистояти перед атаками інфекцій
 Дихальну гімнастику А. Н. Стрельникової називають ще парадоксальною. Чому? Та тому, що виконується вона всупереч загальноприйнятим правилам, однак має сильний оздоровчий ефект. Парадоксальну дихальну гімнастику практикують при гіпертонії, бронхітах, бронхіальній астмі, хронічних бронхітах і пневмонії, хронічних ринітах і гаймориті, грипі, серцевої недостатності, аритмії, остеохондрозі, хвороби голосового апарату. Основи гімнастики Дві головних вправи нахил і одночасно різкий вдих, зведення рук перед грудьми і активний, галасливий вдих. Про видих взагалі не варто думати. Він відбувається плавно, м’яко, тихо під час розслаблення. Звичайно ж ми робимо все навпаки: нахиляючись видихаємо, а піднімаючись вдихаємо. Рухом допомагаємо диханню.
У Стрельникової м’язи рук і грудей не допомагають м’язам, які беруть участь в диханні, і тим доводиться працювати в посиленому режимі. В результаті вони міцніють, при цьому активізується газообмін, і організм прискорено насичується киснем, що благотворно позначається на загальному стані. Коли виконувати вправи Як лікування дихальну гімнастику виконують два рази в день по 1500 вдихів до їжі або через годину-півтори після неї. Як профілактичний засіб гімнастику виконують вранці. Нею навіть можна замінити загальнозміцнюючі фізичні вправи, тому що вона вже сама по собі впливає загальноукріплююче на організм. Увечері ж гімнастика допоможе зняти втому, розслабитися після напруженого дня.
Вправи:
Повороти голови вправо і вліво. На кожен поворот (в кінцевій точці) короткий, галасливий, швидкий, різкий вдих носом. Темп 1 вдих в секунду або швидше. Видих через відкритий рот спокійний і м’який. Так потрібно дихати, виконуючи всі вправи Стрельникової. Нахили голови вправо і вліво. Різкий вдих в кінці кожного руху. Нахили голови вперед і назад. Короткий вдих в кінці кожного руху. Увага! Людям з міжхребцевими грижами, остеохондрозом, гіпертонією виконувати цю вправу потрібно обережно, лише злегка закидаючи голову назад. Зведення рук перед грудьми. При зустрічному русі руками стискається верхня частина легенів в момент галасливого вдиху. Чергуйте руки права рука зверху, то знизу.
Пружні присідання в випаді. Час від часу ноги міняються місцями. Вдих у крайній точці присідання в момент зведення опущених рук. Пружні нахили вперед. Миттєвий вдих в нижній точці. Занадто низько нахилятися необов’язково, випростатися теж до кінця не потрібно. Якщо важко нахилятися, то вправу можна виконувати сидячи. Пружні нахили назад з зведенням піднятих рук. Вдих у крайній точці нахилу назад. Нахили вперед і назад (за принципом маятника). Вдих у крайній точці нахилу вперед, а потім нахил назад.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Про проведенння Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Готовність дитини старшого дошкільного віку до систематичного навчання в школі»

  Готовність дитини до шкільного навчання. Що це означає? Правова база рішення батьків про вступ дитини до школи. Позиції та твердження щодо...