понеділок, 29 листопада 2021 р.

П'ЯТЬ КРИТЕРІЇВ ЕФЕКТИВНОГО «НАВЧАННЯ» ПОЗИТИВНІЙ ДИСЦИПЛІНІ

 

П'ЯТЬ КРИТЕРІЇВ ЕФЕКТИВНОГО «НАВЧАННЯ» ПОЗИТИВНІЙ ДИСЦИПЛІНІ

(Авторка сучасної теорії «позитивної дисципліни» Джейн Нельсон)

1.      Дорослий добрий та наполегливий одночасно

Діти слідують за дорослим, коли відчувають, що у нього все під контролем та він неухильний у своєму рішенні. Зупиняючи погану поведінку, дорослий повинен демонструвати спокій та доброзичливість, а не злість чи роздратування.



2.      Зв'язок з дорослим та значущість

Для контролю над власними емоціями та поведінкою дитині потрібні прийняття та допомога дорослого. Відсторонення, ігнорування чи осудження посилить тривожність та буде заважати опанувати емоції.

3.      Позитивна дисципліна орієнтована на довгострокову перспективу

Покарання та залякування можуть бути ефективні у моменті, але у довгостроковій перспективі призводять до втрати довіри дитини до дорослого.

4.      Дитина засвоює норми соціальної поведінки, лише маючи модель для наслідування

Повага, піклування про оточуючих, способам вирішенню проблем, кооперації дитина може навчитися лише у тому випадку, якщо вона отримує модель бажаної поведінки від дорослих.

5.      Заохочення дитини до пізнання власних можливостей та конструктивного використання своїх сил.

Переживання дитиною «ситуації успіху» позитивно впливає на її самоставлення, налаштовує на подальший розвиток

вівторок, 16 листопада 2021 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

 


16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.

Забезпечення принципу рівності під час реалізації прав і свобод людини та громадянина є головним завданням у діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Навчати толерантності – починайте в сім’ї. Толерантність особистості є суттєвим фактором соціалізації дитини і значною мірою визначає успішність її подальшого життєвого шляху

Будьте толерантними, з розумінням та повагою ставтеся один до одного, не посягайте на права і свободи, честь і гідність інших людей.

 

 

четвер, 11 листопада 2021 р.

СИНИЧЧИН ДЕНЬ

 


Творити добро легко і приємно.
12 листопада - День Синички!

Яка ще птаха має своє персональне свято? Чому саме день Синички?
З давніх пір 12-го листопада відзначався день Синички, тобто, день зустрічі зимуючих птахів.

У народі говорили «Невелика пташка синичка, а своє свято знає».    Синичка швидка, заповзята. Де тільки її не зустрінеш - і в лісі, і на річці, і в полі. Вертлява, непосидюча, вона щось постійно шукає.

А яку величезну роботу маленькі пернаті помічники проробляють у наших садах, позбавляючи їх від безлічі небезпечних шкідників. Де багато синичок - там немає комашок. Адже одна синичка за добу з'їдає стільки комашок, скільки важить сама, а це приблизно 8-13 г.

У зимовий час нашим пернатим друзям буває холодно і голодно. І наше з вами завдання: не дати загинути взимку від голоду нашим зимуючим птахам, зробити для них годівниці і підгодовувати птахів взимку.

Що можна робити в цей день:

  • Годувати синичок і решту пташок;
  • Милуватися зимовими птахами;
  • Робити годівниці;
  • Читати/писати вірші про птахів;
  • Загадувати загадки;
  • Малювати/вишивати/в'язати синичок;
  • Ворожити на синичках ( в старовину ворожили так: кидали крихти хліба, шматочки сала і спостерігали: якщо синичка спочатку стане клювати сало, то в будинку буде вестися живність, якщо стане клювати крихти хліба-то буде в будинку достаток.);

Закликаємо  всіх не бути байдужими до пташок. Вони, маленькі і беззахисні, потребують нашої допомоги та підтримки, адже взимку їм приходиться скрутно в пошуках їжі.
З 10 синиць виживає до весни тільки 1. І наше з вами завдання: не дати загинути взимку від голоду нашим зимуючим птахам, зробити для них годівниці і підгодовувати птахів взимку.

вівторок, 9 листопада 2021 р.

ЯК ПРИВЧИТИ ДИТИНУ ДО ПОРЯДКУ?


                                 (консультація для батьків)

Усі діти прагнуть бути самостійними, але вони не завжди погоджуються виконувати доручення батьків.

Якщо діти з раннього віку починають допомагати батькам по господарству, то вони будь-яке нове заняття сприйматимуть не як повинність, а як можливість навчитися чогось нового. Але, на жаль, мами і тата часто скаржаться на те, що їхня. дитина виконує усі доручення «з-під палки». Як же виховати у малюка відповідальність і свідоме ставлення до дорученої справи?

Про проведенння Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Готовність дитини старшого дошкільного віку до систематичного навчання в школі»

  Готовність дитини до шкільного навчання. Що це означає? Правова база рішення батьків про вступ дитини до школи. Позиції та твердження щодо...