четвер, 30 квітня 2020 р.

НА ДОПОМОГУ ВИХОВАТЕЛЯМ


Специфіка процесу формування у дітей навичок, орієнтованих на сталий розвиток (Підвищення якості дошкільної освіти в  Україні ч. 5)

ЕДЕТИКА ДОПОМОЖЕ В РОЗВИТКУ МАЛЯТ

Організуйте  гру "Відгадай предмет" і пограйте всією сім'єю. Предмети можуть бути дуже різні, але знайомі вашому малюку. Повірте, ви всі отримаєте неймовірне задоволення.
https://cutt.ly/4yaVSAx

ПРИГАДАЙТЕ ЗВУКИ, СКЛАДИ, СЛОВА

Багато хто з наших малят почав уже вчитися читати. Тож пригадайте та повторіть разом з малюками складання слів із складів. ( Грамота для дітей 5-6 років)

середа, 29 квітня 2020 р.

ЦІКАВА ГРА ДЛЯ РОЗВИТКУ УЯВИ ДІТЕЙ


Гра "Домалюй" для розвитку уяви у дітей ( і у дорослих також). Замість кружечків, можно використовувати трикутники. квадрати та інші різні форми.

https://www.instagram.com/p/B0qr9awAZw8/

ЩЕ РАЗ ПРО БЕЗПЕЧНУ ПОВЕДІНКУ

Щодня, щохвилини наші діти в зоні ризику: вулиця, побутові предмети, електрика...
Як запобігти?

Саме основне вчасно пояснити, розказати, переконати дітлахів і навчити правилам безпечної поведінки. Наприклад, на допомогу прийде мультфільм від тітоньки Сови.

вівторок, 28 квітня 2020 р.

ДІТЯМ ПРО ГОНЧАРСТВО

Цікаве та пізнавальне заняття з народознавства поєднано з завданнями сенсорного розвитку "В гостях у сім'ї гончарів" допоможе дітям розширити знання про професію гончара та спосіб виготовлення посуду.
Розгляньте вдома свій декоративний посуд.
Запропонуйте виліпити посуд з глини, пластеліну. Можна намалювати та розфарбувати різний посуд.

ЗАГАЛЬНИЙ НЕДОРОЗВИТОК МОВЛЕННЯ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Про причини мовленнєвих вад у дітей та  способи їх усунення  ви можете дізнатися з данного посилання https://youtu.be/yehqrvjWCbA 

ПРАВИЛА РОБОТИ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ПІД ЧАС АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ:


ПРАВИЛА РОБОТИ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ПІД ЧАС АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ:
1. Для дітей:
▪ температурний скринінг (перед прийомом та кожні 4 години);
▪обмеження самостійного доступу до дезінфекторів;
▪навчання заходам безпеки в ігровій формі;
▪ гнучкий графік прогулянок та занять;
▪ обмеження кількостій дітей у групах;

РОЗ'ЯСНЕННЯ ПЕДАГОГАМ-ДОШКІЛЬНИКАМ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ З БАТЬКАМИ


Методичні акценти від проф. Катерини Крутій щодо організації дистантної освіти дошкільників
(Матеріал підготовлено для круглого столу “Проблеми дистанційної освіти дошкільнят”, що буде опублікований у журналі “Дошкільне виховання”. 2020. №5).

понеділок, 27 квітня 2020 р.

ЗНАЙОМСТВО З РИБАМИ І МОРСЬКИМИ МЕШКАНЦЯМИ

Прекрасна анімація і музика дає гарну атмосферу навчання і запам'ятовування для дітей риб і морських тварин.

КОЛИ ЗАПРАЦЮЮТЬ САДОЧКИ?


Відповідь МОН: Коли закінчиться карантин.
МОН працює над новим положенням про дистанційне навчання яке невдовзі буде оприлюднено для обговорення педагогічними працівниками та усіма учасниками дистанційного навчання.
Якщо залишились питання то усі відповіді будуть розміщені на ресурсі http://mon-covid19.info/
Ми точно подолаємо цей виклик. Я точно знаю, що ви підтримуєте один-одного. Не замикайтесь в собі, поширюйте власний досвід. Не будьте суворими – будьте розсудливими.

неділя, 26 квітня 2020 р.

КАРАНТИН З ЦІКАВІСТЮ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА БАТЬКІВ

Пропонуємо цікаві та корисні поради як і чим зайняти дітей під час карантину.
Завдання прості, але зрозумілі та  різноманітні для малюків.
https://cutt.ly/0yaC9Qe

пʼятниця, 24 квітня 2020 р.

ЯКІ ДОМАШНІ СПРАВИ МОЖНА ДОРУЧАТИ ДІТЯМ РІЗНОГО ВІКУ

ЩО САМЕ МОЖЕ ВИКОНАТИ ДИТИНА З ХАТНЬОЇ РОБОТИ?
Батьки часто задаються питанням, коли ж варто привчати дитину до відповідальності? Йдеться також і про доручення, визначення обов’язок по дому. Батьки повинні бути уважними до свого чада, адже всі діти індивідуальні, тому підхід теж повинен бути особливим.Діти  повинні відчувати себе повноправними членами сім’ї, яким довіряють і яких привчають до відповідальності.

четвер, 23 квітня 2020 р.

КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО





Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

ЗНАЙОМИМО МАЛЯТ ЗІ СВІЙСЬКИМИ ТВАРИНАМИ

Це відео допоможе малятам познайомитися зі свійськими тваринами. (Тата, мами, малюки. Картинки тварин. Звуки тварин.)
Приємного перегляду

АЛГОРИТМ ДІЙ ЗА ПІДОЗРИ COVID-19




ЛІСОВІ ТВАРИНИ для дітей - розвиваючі мультики українською мовою

Малятам цікаво знати про лісових мешканців.
Ця чудова добра анімація покаже дітям мешканців лісів – не лише популярних, але й маловідомих тварин. Наприклад, цікаво буде побачити серед мальованих героїв кумедних єнотів, які також живуть у лісах. Виявляється, єнот-полоскун є єдиним видом родини Єнотових, представники якого впадають у зимову сплячку. І ця тваринка повністю відповідає своїй назві, бо постійно хлюпається у воді.
Якщо маленькі українці добре знають наших білок, то лісовими мешканцями в інших частинах світу також є їхні спритні побратими. Це галасливі бурундуки. Вони живуть великими сім’ями в хвойних і мішаних лісах Американського континенту.
У мультику показано чимало українських лісових мешканців. Це вовк, білка, косуля, олень, лось, їжак, сова, дикий кабан, ведмідь тощо. Маленькі глядачі мають можливість дізнатися про назви лісових тварин чи птахів, їхній зовнішній вигляд, а також особливості поведінки – на прикладі вставок реальних відеозйомок тваринок. 


середа, 22 квітня 2020 р.

ГОВОРИМО УКРАЇНСЬКОЮ

Сьогодні малята багато часу проводять перед екранами, дивляться мультфільми російською мовою і тому в їх мові частозустрічаються російські вислови. Грамотну українську мові слід прививати дітям змалечку. Тож цей чудовий розвиваючий мультик буде корисний для дітей будь-якої вікової групи – і для дошкільнят, і для учнів початкової школи. 
«Добродію», «товаришу», «друже», «панянко» – скільки чудових гарних українських слів ми забули та майже не використовуємо при спілкуванні. А ще не звертаємо уваги, що при вітаннях і звертанні крайнє рідко вживаємо кличний відмінок. До речі, унікальний в своєму роді, бо серед усіх слов’янським мов він є лише в українській.
Кумедні герої мультику роз’яснять діткам, як слід вітати своїх друзів при зустрічі, як правильно звертатися до незнайомців у звичних буденних ситуаціях.
Дивіться цікаві мультфільми та вивчайте українську разом із дітьми!

вівторок, 21 квітня 2020 р.

РОЗВИВАЄМО ЛОГІКУ



https://logiclike.com/uk/cabinet#/course/logic

Мислення – один з основних пізнавальних психічних процесів, за допомогою якого людина аналізує набутий досвід, розв’язує поставлені завдання, будує зв’язки між предметами навколишнього світу і т.д.

ДІТИ ЧЕКАЮТЬ ВІД НАС НОВОГО ТА ЦІКАВОГО

Всі дні схожі один на один... Але тільки не в нас. Створити нову гру та погратися разом зі своєю дитиною легко. Пропонуємо розвиваючі та веселі ігри, які легко зробити  в домашніх умовах та які допоможуть повторити кольори, форми, розвинуть координацію, орієнтацію, увагу та уяву. Ви тільки спробуйте!

четвер, 16 квітня 2020 р.

ВЕЛИКОДНІ ПОРОБКИ СВОЇМИ РУКАМИ


Як приємно разом зі своєю дитиною виготовити весняні поробки на Великдень та прикрасити кімнату.

НАВЧАЄМО МОВИ ТА РОЗВИВАЄМО МОВЛЕННЯ ДИТИНИ: ДОПОМОЖЕМО БАТЬКАМ І ДІТЯМ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ!


Доброго дня!
Звертаюся до татусів і матусь, бабусів і дідусів із пропозицією позайматися з дитиною.
Для розуміння вибору саме такої тематики міні-занять: в дитячих садочках, як правило, використовується лексико-тематичний підхід до навчання мови і розвитку мовлення.
Скоріше за все, вихователі вже познайомили дітей з іншими темами.
Матеріали, які презентовано далі, допоможуть вибрати для вашого синочка чи донечки саме ту інформацію, яка буде цікава їм.
Знаючи особливості й рівень розвитку мовлення  власної дитини (не орієнтуйтеся тільки на паспортний вік), почніть займатися за сценаріями, які запропоновані (на ваш вибір).
Пам’ятайте, що це всього лише орієнтир, яким зручно користуватися.
Успіхів!


ДІТЯМ ПРО ВЕЛИКДЕНЬ

Незабаром розпочнеться світле свято Великодня, з яким пов’язано чимало прикмет і обрядів. 


Ваші діти, мабуть, вже почали задавати безліч питань: «Що таке писанка?», «А чому потрібно пекти паску?», «Як з’явилось це свято?» тощо. Як правильно пояснити дітям про появу цього свята і його традиції? 

Пропонуємо вам добірку мультфільмів, які познайомлять дітей з Великоднем.

https://youtu.be/OYZx1coT3Iw
https://youtu.be/LI4SZtt3Npo
https://youtu.be/DU9qfomwHOs
https://youtu.be/gGmU5YK9Y-U
https://youtu.be/i0y2w8LguMM

середа, 15 квітня 2020 р.

ПОРАДИ НА КАРАНТИНІ


ВАЖЛИВО ЗНАТИ ДІТЯМ І ДОРОСЛИМ


Правила поведінки на карантині
• Часто провітрюйте квартиру і робіть вологе прибирання.
• Займайтеся спортом вдома.
• Підтримуйте режим сну (міцний сон).
• Їжте  в будинку і стежте за харчуванням. Якщо замовляєте щось - краще, щоб це була термічно оброблена їжа. Мінімізуйте солодке в раціоні, оскільки воно створює ідеальне середовище для життя вірусів і бактерій.
• Часто пийте воду. Бажано робити глотки води кожні 15 хвилин, оскільки при попаданні вірусів на слизові рота, вода змиє їх в шлунок, де соляна кислота знищить їх.
• Ретельно мийте руки і обробляйте їх спиртом до виходу на вулицю і після приходу додому.
• Щодня обробляйте спиртом гаджети (планшети, телефони, електронні книги і т.д.)

понеділок, 13 квітня 2020 р.

СКІЛЬКИ ІГРАШОК МАЄ СУЧАСНА ДИТИНА, АБО КОЛИ ІГРАШКОВЕ РОЗМАЇТТЯ ШКОДИТЬ


Іграшкове розмаїття

У дівчинки з 70-х було 8 ляльок. Кожна лялька прожила з нею її дитинство. У кожної було своє ім’я, яке дівчинка може згадати навіть через 40 років. Ляльки були її дочками. Вона спілкувалася з ними як з живими. Дітям взагалі властиво одушевляти свої іграшки. Дівчинка годувала ляльок вранці, а ввечері вкладала спати. Кожна лялька мала свій характер. Кожну вона по-своєму любила. І навіть коли у ляльки Зіни відірвалася гумова рука, вона прибинтувати її до тулуба і продовжувала грати. Лялька – інвалід. Так буває. Це не привід розлучатися з нею. Це привід ставитися до неї ще дбайливо. Періодично потрібно було прати лялькам одяг. А на зиму шити пальтечка.
У дівчинки з нашого часу ляльок в 4 рази більше. Більше тридцяти ляльок. Вона не пам’ятає всіх імен. Вона забуває про існування деяких. Потім випадково знаходить в купі інших іграшок: «О! Так у мене ще й така є!»
Тут можна подивитись, в які ігри та якими іграшками грали діти в минулому:

ЗВІДКИ БЕРЕТЬСЯ ПАНІКА?



Токсичне інформаційне поле. Сподіватись на якісну та повну інформацію  сумнівно, адже інформуванню громадян за останні роки практично уваги не приділяли. Певним чином не слід довіряти також тому, що дають ЗМІ (хіба що ви дуже добре розбираєтесь в якісних та надійних джерелах) – хтось навмисне сіє паніку, а хтось замовчує повну інформацію. Окрема тема голосних, неоднозначних та негативно-забарвлених заголовків для матеріалів. Адже люди часто навіть не читають далі новину, а орієнтуються та роблять висновок з короткого заголовку, що підігріває напругу та панічний настрій. Тому, зважаючи на величезну кількість інформаційних ресурсів маємо інформаційне поле скоріше токсичне, ніж корисне. 

пʼятниця, 10 квітня 2020 р.

ОЗНАКИ СТРЕСУ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ТА ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ


СПИСОК ЛІКАРІВ ГОТОВИХ НАДАВАТИ БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ у Viber та WhatsApp


Список лікарів готових надавати БЕЗКОШТОВНІ консультації у Viber та WhatsApp:

▪ Сімейні лікарі (0 - & р.):

+38 (067)588 77 36 - Лариса Альбінівна

ШІСТЬ ПЕРЕВАГ КАРАНТИНУ, АБО ВИМУШЕНА ІЗОЛЯЦІЯ З КОРИСТЮ

Карантин - це нагода приділити час собі та справам, які ви відкладали «на потім». Тому не нудьгуйте та займіться саморозвитком, покращенням здоров‘я та поставте собі за мету вийти з карантину кращою версією себе!  Бережіть себе та будьте здорові! 

понеділок, 6 квітня 2020 р.

ЦІКАВЕ ТА КОРИСНЕ ЗАНЯТТЯ ВДОМА ДЛЯ БАТЬКІВ З ДІТЬМИ


 Смачне та корисне (в освітньому розумінні) 
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=697162004422821&id=100023870825829


ПРО ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ

Уряд затвердив посилення карантинних заходів для стримання поширення коронавірусної хвороби в України

Зміни ініційовані Міністром охорони здоров’я України Максимом Степановим. Постановою Уряду обмежується перебування громадян за межами дому, забороняється відвідування спортивних майданчиків та парків тощо.

Карантиноправила

50 ОБОВ'ЯЗКОВИХ ЗАВДАНЬ ДЛЯ ДОШКІЛЬНИКА НА КАРАНТИН



Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям п’ятдесят розвивальних завдань та розмальовок для розвитку навичок аналітичного, логічного, творчого мислення, довільної уваги, зорової пам’яті, дрібної моторики та загальної ерудиції.

КАЗКА ДЛЯ ДІТЕЙ ПРО КОРОНАВІРУС


https://youtu.be/JabqebPDwSs

пʼятниця, 3 квітня 2020 р.

ДИХАЛЬНА ГІМНАСТИКА А.Н. СТРЕЛЬНИКОВОЇ, ЯК ПРОФІЛАКТИКА КОРОНОВІРУСУ.


Коронавірус в Україні в самому розпалі, тому кожному з нас потрібно уважніше ставитися до свого здоров’я. Рекомендується також робити дихальну гімнастику, яка допомагає не тільки розслабитися і позбутися від стресу, але також поліпшити здоров’я легенів. Не знаєш, як це робити? Тоді читай нашу статтю і дізнайся більше про те, як робити дихальну гімнастику по Стрельниковій.

четвер, 2 квітня 2020 р.

ЩО МАЮТЬ ЗНАТИ І ВМІТИ ДІТИ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ


Часто батьки бояться, що дитина буде неуспішною, тому активно готують її до школи. Але вміти читати і писати першокласник не повинен. Має знати найуживаніші букви, розвивати фонематичний слух, говорити українською та вивчати нові слова. Дитина  має вміти різати ножицями і ліпити, правильно тримати олівець, штрихувати й розфарбовувати.

ЯК РОЗПОВСЮДЖУЄТЬСЯ ВІРУС

https://youtu.be/EiUEKmAm6I0

Як захиститися від коронавірусу (поради МОЗ)

https://youtu.be/EmMD0qkUFPs

МОЗ УКРАЇНИ ТА ТЕЛЕКАНАЛ ПЛЮСПЛЮС СТВОРИЛИ ІНФОРМАЦІЙНИЙ РОЛИК ДЛЯ ДІТЕЙ «ЧАС СУПЕРГЕРОЙСЬКИХ СПРАВ ВДОМА»

https://youtu.be/YvQ3HZrrxC0

середа, 1 квітня 2020 р.

ЩО МАЮТЬ ЗНАТИ І ВМІТИ ДІТИ МОЛОДШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ


ЩО МАЮТЬ  ЗНАТИ І ВМІТИ ДІТИ МОЛОДШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ  

Діти 3-4 років стають більш рухливими і допитливими, збагачуються їх мовні можливості, розвивається уява, зростає почуття контролю і відповідальності. Діти залюбки вчаться, оволодівають світом навколо себе; їх допитливість проявляється у численних питаннях «Чому?». Діти на цій стадії починають ідентифікувати себе з людьми, чию роботу ї характер вони здатні розуміти і високо цінувати. Бажання робити «як дорослі» задовольняється у грі, в якій малята за допомогою фантазії моделюють, відтворюють соціальну реальність, приміряють на себе дорослі ролі, беруть відповідальність за їх виконання. Діти вперше усвідомлюють те, що життя для них має ціль.

ЩО МАЄ ВМІТИ ДІТИ РАННЬОГО ВІКУ



Згідно з вимогами програми виховання дітей у три роки малюк повинен уміти

ЩО МАЄ ЗНАТИ І ВМІТИ ДИТИНА СЕРЕДНЬОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ



        Вік від 4 до 5 років — це час, коли в дитини закінчився кризовий період, вона стала спокійнішою та слухнянішою. Крім того, у цьому віці дитина активно починає прагнути бути самостійною.
       В середньому дошкільному віці відбуваються певні зміни: невдачі позбавляють дітей бажання продовжувати дію, а успіхи, навпаки, підтримують прагнення завершити почату справу. Саме в цьому віці діти особливо сприйнятливі до оволодіння нормами і правилами. Вони з цікавістю, приємністю, а отже, й з особливою легкістю засвоюють необхідність дотримуватися певного порядку при одяганні, умиванні, в інших побутових справах, під час різних занять. Для підтримки загальної активності, виховання цілеспрямованості важливо якомога частіше позитивно оцінювати діяльність малят.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗАХИСНУ МАСКУ


ЯК ПРАВИЛЬНО МИТИ РУКИ


Що потрібно знати батькам

Котик та Півник

https://youtu.be/6KoIWlxiMrs

Івасик-Телесик

https://youtu.be/8xnkfXAyNdo

Кривенька Качечка - мультфільми українською мовою

https://youtu.be/h0WIdfgxjJc

Казка українською "Снігуронька"

https://youtu.be/oBIfv_kyU9I

ПРОФІЛАКТИКА КОРОНОВІРУСУ


Коронавірус має симптоми, як і гострі вірусні захворювання. Визначити коронавірус можуть тільки спеціальні тести. Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках діарея або кон’юнктивіт. Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека!
Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутися до лікаря. Якщо Ви протягом останніх 14 днів повернулися із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу, або ж спілкувалися із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн, де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря .
 Як можна заразитися, як передається вірус?

Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами. Вірус не циркулює у повітрі. Він здатний переміщатися на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки, це фактор переривання епідемічного ланцюга. Заразитись не можливо навіть від інфікованої людини, якщо Ви знаходитись на відстані 1,5-2 м. На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т. д.
Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на сльозові оболонки носу, очей, через руки  або хустинку, рукавиці після торкання до об’єкту ( тварин, м’яса, риби, дверних ручок), що забрудненні виділеннями із дихальних шляхів хворого чи інфікованого.
Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати заразність під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.
Як убезпечити себе від зараження:
Уникайте скупчення людей.
Використовуйте захисну маски: обов’язково- якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми ( кашель, нежить); якщо перебуваєте  в місцях великої скупченості людей.

Використовуйте маску правильно:
-вона має покривати ніс і рот;
– вона має щільно прилягати без відступів по краях;
– заміняйте маску щойно вона стала вологою;
– заміняйте маску що чотири години;
– не використовуйте маску повторно.
 Працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома.
Якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому.
Варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення.
Працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд.
 Громадянам України, які планують подорож до Китаю або наразі перебувають в країні, рекомендується:
– при плануванні подорожі до КНР чи всередині країни зважати на ризики, пов’язані з розповсюдженням вірусу, виявляти підвищену пильність та уточнювати актуальну епідемічну ситуацію в регіоні відвідування;
– вживати лише належним чином термічно оброблені продукти тваринного походження та рибу;
– уникати контакту з тваринами (живими або мертвими), відвідування ринків із продажу м’яса, цирків, зоопарків, тваринницьких ферм тощо;
– не контактувати з людьми з ознаками респіраторних захворювань;
– ретельно мити руки із застосуванням засобів гігієни, особливо після відвідання місць масового скупчення людей та перед їжею; користуватись антисептичними засобами на спиртовій основі;
– при симптомах, схожих на грип чи ГРВІ ( несподіване погіршення стану, підвищення температури тіла, нежить, кашель тощо) мінімізувати контакти з іншими людьми й невідкладно звернутися до медичного закладу.
Оскільки розповсюдження вірусу спостерігається також і в інших країнах світу, МЗС рекомендує громадянам України, які планують подорожі за кордон, відслідковувати повідомлення та дотримуватися рекомендацій офіційних органів країн, до яких плануються поїздки.



ЩО ТАКЕ НОВИЙ КОРОНАВІРУС?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання від звичайної застуди до гострого тяжкого респіраторного синдрому. Новий коронавірус – це передусім зоонозна інфекція. Тобто вона може передаватися від тварини до людини.

Про проведенння Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Готовність дитини старшого дошкільного віку до систематичного навчання в школі»

  Готовність дитини до шкільного навчання. Що це означає? Правова база рішення батьків про вступ дитини до школи. Позиції та твердження щодо...